W dniach 17-19.06 prezes Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych – Robert Fintak – na zaproszenie Uniwersytetu Lotniczego oraz firmy December 32, uczestniczył w imieniu Izby w konferencji zorganizowanej w Tibilisi: „Taking Flights Together – Poland – Georgia Technological Bridges”.

Czytaj dalej
Droniada Future Forum 2024

W miniony piątek 24.05.2024 r. w siedzibie Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa odbyła się konferencja Droniada Future Forum poświęcona szeroko pojętej branży bezzałogowców – jej poziomie rozwoju w Polsce i na świecie. Czego boją się polskie firmy w kwestiach regulacji prawnych? Czego mogą oczekiwać ze strony Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz Ministerstwa Infrastruktury? Jak będzie wyglądać najbliższa przyszłość tej branży? Organizatorzy próbowali odpowiedzieć na te i inne pytania „patrząc na rynek dronowy z 10000 m, z 500 m i 120 m nad ziemią”.

Czytaj dalej

W ubiegłym tygodniu Zarząd Izby odbył kolejne robocze spotkanie w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie dronów do oprysku i ich dopuszczenia do użytku na równi z innymi maszynami opryskowymi.

Czytaj dalej
Konferencja 20 lat Polski w Unii Europejskiej. Polska Strefa Inwestycji na wspólnym rynku europejskim

Już za tydzień 27 maja o 11:00 w Poznań Congress Center odbędzie się „Konferencja 20 lat Polski w Unii Europejskiej. Polska Strefa Inwestycji na wspólnym rynku Europejskim”.

Czytaj dalej
Spotkanie w Krajowej Izbie Gospodarczej - powołanie Polsko-Emirackiej Rady Biznesu - 15.05.2024

Dnia 15.05.2024 r. Polska Izba Systemów Bezzałogowych z inicjatywy Krajowej Izby Gospodarczej weszła do nowo powstałej Polsko-Emirackiej Rady Biznesu. Uczestnictwo w tym wyjątkowym i elitarnym gronie największych firm z ZEA i Polski otwiera przed naszymi członkami unikalne możliwości udziału w przyszłych projektach.

Czytaj dalej
Droniada Future Forum

W piątek 24.05.2024 r. w siedzibie Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa w Warszawie odbędzie się stacjonarna konferencja Droniada Future Forum, której współorganizatorem prócz samego Instytutu jest Fundacja Instytut Mikromakro – organizator konkursu technologicznego Droniada. Polska Izba Systemów Bezzałogowych będzie licznie reprezentowana na tym wydarzeniu przez zarząd a także innych członków Izby.

Czytaj dalej