PISB na konferencji w Tibilisi – 17-19.06.2024 r.

W dniach 17-19.06 prezes Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych – Robert Fintak – na zaproszenie Uniwersytetu Lotniczego oraz firmy December 32, uczestniczył w imieniu Izby w konferencji zorganizowanej w Tibilisi: „Taking Flights Together – Poland – Georgia Technological Bridges”.

Organizatorem wydarzenia była również Polska Ambasada w Tibilii, a uczestnikami z Polski – prócz Izby – byli również przedstawiciele Łukasiewicz Instytutu Lotnictwa, Politechniki Warszawskiej, oraz firmy Spectre Solution, Mobile Monitoring.

Jako Izba przedstawiliśmy stronie gruzińskiej najlepsze praktyki funkcjonowania naszej organizacji, przykłady aktywności, zaangażowania w projekty, ofertę firm członkowskich i plany na przyszłość. Zadeklarowaliśmy również wsparcie strony gruzińskiej w organizacji podobnej struktury budując w ten sposób doskonałe relacje na przyszłość.

Obecnie rynek dronowy w Gruzji oceniany jest na poziom 2 w 10 stopniowej skali, więc kolejny raz dla członków naszej Izby otwiera się bardzo duża platforma do współpracy: od specjalistycznych szkoleń do zaawansowanych wdrożeń różnych rozwiązań bezzałogowych. Wymaga to jeszcze wielu zmian na tamtejszym rynku choć ma on duży potencjał do rozwoju.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *