Konferencja „Bezzałogowe platformy w służbach mundurowych i transporcie” – Warszawa, 24.04.2024 r.

Wojskowa Akademia Techniczna - Polska Izba Systemów Bezzałogowych

W minioną środę w siedzibie Klubu Wojskowej Akademii Technicznej przy ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 25A w Warszawie odbyła się konferencja „Bezzałogowe platformy w służbach mundurowych i transporcie”. Jej organizatorami byli: Lotnicza Akademia Wojskowa, Wojskowa Akademia Techniczna oraz Polski Klub Lotniczy. Przedstawiciele Izby byli uczestnikami konferencji.

Celem  konferencji było pogłębienie wiedzy na temat potencjału oraz wyzwań związanych z implementacją BSP i pojazdów bezzałogowych z służbach mundurowych i transporcie, a także inspirowanie do współpracy międzysektorowej, która jest niezbędna do pełnego wykorzystania potencjału bezzałogowych platform.

Podczas konferencji uczestnicy mieli okazję do pogłębionej dyskusji na temat najnowszych trendów w rozwoju technologii bezzałogowych, ich zastosowań w działaniach służb mundurowych, a także możliwości wykorzystania w sektorze transportu i logistyki.

Spotkanie było również okazją do zastanowienia się nad kierunkami dalszego rozwoju oraz nad sposobami adresowania wyzwań prawnych, etycznych i technicznych związanych z integracją tych technologii w codzienne życie.

Pełna relacja z konferencji na stronie: https://www.wojsko-polskie.pl/wat/articles/aktualnosci-w/drony-w-dzialaniach-cywilnych-i-wojskowych-konferencja-w-wat/

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *