Droniada Future Forum – 24.05.2024 r. – siedziba Łukasiewicz – ILOT
W piątek 24.05.2024 r. w siedzibie Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa w Warszawie odbędzie się stacjonarna konferencja Droniada Future Forum, której współorganizatorem prócz samego Instytutu jest Fundacja Instytut Mikromakro – organizator konkursu technologicznego Droniada. Polska Izba Systemów Bezzałogowych będzie licznie reprezentowana na tym wydarzeniu przez zarząd a także innych członków Izby.
Droniada Future Forum by Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa to zwieńczenie cyklu seminariów online realizowanych w formule foresight dla czterech różnych branż wykorzystujących bezzałogowe statki powietrzne: logistyki i transportu, monitoringu i inspekcji, rolnictwa precyzyjnego oraz służb porządkowych i ratunkowych.
Organizatorzy wydarzenia wraz z zaproszonymi gośćmi i ekspertami podzielą się wiedzą o stanie rynku i scenariuszami przyszłości. Opowiedzą o realnych wyzwaniach rynku oraz możliwościach, które tkwią w jego rozwoju. Zostaną przeanalizowane trendy globalne w branży BSP a także omówione wspomniane foresight’y, które były tematami głównymi czterech seminariów zorganizowanych w ostatnim czasie przez Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa.
Na Droniada Future Forum zaprezentują się również firmy wdrażające BSP w swojej działalności oraz przybliżona zostanie współpraca różnych podmiotów nakierowana na rozwiązanie określonych problemów biznesowych.
Trzy moduły konferencji
Konferencja będzie się składać z trzech modułów odnoszących się do różnych poziomów:
- Co widać z 10 000 metrów? W pierwszej części omówione zostaną megatrendy globalne. Podczas międzynarodowego panelu zostaną omówione etapy rozwoju zaawansowanej mobilności powietrznej, czyli taksówek dronowych w miastach.
- Co widać z 500 metrów? W drugiej części zostaną podsumowane foresighty dla 4 sektorów rynku BSP: transportu i logistyki; monitoringu, inspekcji i ochrony; rolnictwa precyzyjnego oraz służb ratunkowych i mundurowych (Search&Rescue).
- Co widać ze 120 m? W ostatniej części omówione zostaną procedury i regulacje oraz dostęp do przestrzeni powietrznej, a więc jak wykonać konkretną misję dronową.
Wydarzenie będzie połączone z networkingiem. Odbędzie się wydarzenie matchmakingowe dla uczestników poszukujących partnerów do realizacji własnych projektów. Program Horyzont Europa zapewnia pokaźne finansowanie dla projektów badawczo-rozwojowych, jednak przeznacza je dla międzynarodowych konsorcjów.
Podczas wydarzenia zorganizowane zostaną 4 stoliki tematyczne, zgodnie z najważniejszymi gałęziami rozwoju sektora dronowego:
- Logistyka i transport.
- Monitoring i inspekcja.
- Rolnictwo precyzyjne i ochrona środowiska.
- Służby ratunkowe i porządkowe (Search and Rescue – SAR).
Organizatorem wydarzenia jest Branżowy Punkt Kontaktowy „Inteligentna i Czysta Mobilność” koordynowany przez Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa. W ramach wsparcia dla przedsiębiorców oferuje indywidualne konsultacje dla zainteresowanych podmiotów, podczas których wspiera w doborze odpowiednich naborów i identyfikacji potencjalnych partnerów do projektu. Osoba do kontaktu: oskar.lubinski@ilot.lukasiewicz.gov.pl.
W ramach rejestracji na wydarzenie, uczestnicy będą mogli także zwiedzić unikalną bazę laboratoryjną Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa. Szczegóły dostępne będą po rejestracji, która zakończy się 22 maja 2024 roku.
Więcej informacji o konferencji Droniada Future Forum by Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa można znaleźć pod tym adresem. Ilość miejsc na konferencję jest ograniczona.
Zaproszeni eksperci
Organizatorzy zaprosili w roli prelegentów – ekspertów związanych z rynkiem dronowym, regulacjami, zarządzaniem przestrzenią powietrzną oraz przedstawicieli firm, które w poszczególnych branżach wdrażają rozwiązania biznesowe związane z technologiami bezzałogowymi.
Podczas Droniada Future Forum by Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa wystąpią m.in.:
- Paweł Stężycki, dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa,
- Magdalena Jaworska-Maćkowiak, prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej,
- Maciej Staszak, wiceprezes zarządu Emitel S.A.,
- Sylwester Wyka, zastępca dyrektora ds. badawczych, Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa,
- Jerzy Godek, członek zarządu Emitel S.A.,
- Andrzej Zieliński, Orange Innovation Poland, Ekspert R&D, Wydział Centrum Kompetencji Sztucznej,
- Paweł Szymański, dyrektor Departamentu Bezzałogowych Statków Powietrznych, Urząd Lotnictwa Cywilnego,
- Sławomir Trejda, naczelnik Wydziału Bezzałogowych Statków Powietrznych, Departament Lotnictwa, Ministerstwo Infrastruktury,
- Grzegorz Trzeciak, dyrektor Centrum Technologii Bezzałogowych, Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa,
- Beata Lubos, dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej i Doskonałości Badawczej, Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa,
- Sebastian Babiarz, dyrektor ds. innowacji w przestrzeni powietrznej w Europie w DroneUp, współprezes GUTMA,
- Oskar Lara Rapp, COO, CRISALION Mobility,
- Nabil Hagag, DLR, Senior Advisor in Advance Air Mobility Institute,
- Adrian Słowikowski, koordynator krajowy do spraw bezzałogowych statków powietrznych w Policji, Główny Sztab Policji KGP,
- Rafał Łuczak, IT and Impementation Manager, ESA Logistika,
- Justyna Siekierczak, prezes AeroMind, wiceprezes Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych,
- Sergiusz Parszowski, prezes Zarządu Obserwatorium Bezpieczeństwa, właściciel Instin.pl,
- Paweł Wójcik, Business Development Director, SkySnap,
- Maciej Włodarczyk, kierownik Ośrodka Bezzałogowych Statków Powietrznych, Biuro Informatyki i Techniki, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej,
- Anna Mazur, kierownik Jednostki Certyfikującej, Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa,
- Marcin Spiralski, kierownik Sekcji Usług Teledetekcyjnych, Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa,
- Karol Rotchimmel, kierownik Sekcji Rozwoju Narzędzi Teledetekcyjnych, Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa,
- Rafał Lipiński, kierownik Działu Zarządzania Majątkiem Sieciowym, Polska Spółka Gazownictwa,
- Bartosz Dziugieł, starszy specjalista ds. badawczych Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa,
- Michał Zawadzak, redaktor ,aczelny portalu Świat Dronów, sekretarz Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych,
- Konrad Czarnecki, właściciel droniq.pl, właściciel dronywrolnictwie.pl.
Spotkanie poprowadzą: Elżbieta Mrozek z Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa oraz Sławomir Kosieliński, prezes Fundacji Instytut Mikromakro.
Dodaj komentarz
Chcesz się przyłączyć do dyskusji?Feel free to contribute!